Jak wybrać odpowiednią saunę beczkową

przez | 13 stycznia, 2023

Jeśli myślisz o zakupie sauny beczkowej, ważne jest, abyś wybrał właściwą. Będziesz musiał również wziąć pod uwagę rodzaje użytego drewna i opcje grzejników, które są dostępne. Jest to skomplikowany proces, ale jest konieczny, jeśli chcesz uzyskać wspaniałe doświadczenie w saunie.

Hemlock Fir

Sauny beczkowe są idealne dla całej rodziny. Mogą być tak małe jak dwie osoby lub tak duże jak dwanaście. Sauny te mogą być używane do łagodzenia stresu lub przy chronicznych bólach związanych z artretyzmem lub nadciśnieniem. Jeśli planujesz budowę sauny beczkowej dla siebie lub dla bliskiej osoby, jest kilka ważnych rzeczy do rozważenia.

Pierwszą rzeczą, którą musisz rozważyć, jest rozmiar i kształt Twojej sauny beczkowej. Powinna ona być zbudowana na solidnej betonowej podkładce lub ubitej podstawie żwirowej. Można również umieścić beczkę na lekkim nachyleniu, aby pomóc w drenażu.

Inną cechą do rozważenia jest drewno, którego używasz do budowy sauny beczkowej. Istnieją różne gatunki do wyboru. Ale najbardziej popularne typy są Cedr i Hemlock Fir. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy.

Cedr jest trwały i ma atrakcyjny zapach. Cedr jest również odporny na owady, co oznacza, że może wytrzymać wszystkie warunki pogodowe.

Jodła pospolita to atrakcyjne drewno do wykorzystania w saunie beczkowej. Nie jest ono jednak tak trwałe jak inne gatunki drewna. Nie jest też odporna na gnicie, więc nie powinna być stosowana na zewnątrz.

Cedr jest najlepszym rozwiązaniem dla zewnętrznych saun beczkowych. Jest to drzewo rodzime dla naszego regionu. Dobrym wyborem jest Western Red Cedar.

Innym drewnem powszechnie stosowanym do budowy sauny jest Thermowood. Jest to rodzaj drewna poddanego obróbce termicznej. Dodatkowo jest ono odporne na gnicie i grzyby.

Thermowood jest również świetną opcją, jeśli jesteś świadomy ekologicznie. W rzeczywistości jest on wykonany z miękkiego drewna pochodzącego z lasów z certyfikatem PEFC.

Jeśli chcesz zbudować saunę beczkową, musisz znaleźć wiarygodne źródło tarcicy. Dobrym miejscem na poszukiwania jest lokalny skład tarcicy.

Western Red Cedar

Sauna beczkowa z Western Red Cedar to doskonały sposób na relaks po długim dniu. Sauny te są często instalowane na zewnątrz. Są one atrakcyjne i wydajne.

Unikalny kształt sauny beczkowej zapewnia maksymalną przestrzeń użytkową, przy zachowaniu dobrej cyrkulacji powietrza. Dzięki temu sauna nagrzewa się szybciej i wydajniej. Zapobiega to również przedostawaniu się do sauny nadmiaru wilgoci.

Zakrzywione ściany sauny beczkowej zapewniają lepszą dystrybucję ciepła. Mają też mniejszą powierzchnię do nagrzewania, dzięki czemu są bardziej wydajne.

Wybierając saunę beczkową z Western Red Cedar, upewnij się, że szukasz najlepszej jakości klepek drewnianych. Ten rodzaj drewna oferuje wyjątkową trwałość i wytrzymałość. Dodatkowo, jego naturalna odporność na wypaczenia i rozszczepienia sprawia, że jest to świetny wybór.

Jeśli planujesz zainstalować saunę, warto skonsultować się z elektrykiem. On lub ona zapewni, że piec jest prawidłowo zainstalowany i przestrzega wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. Możesz również poprosić elektryka o zresetowanie timera, gdy będziesz gotowy do zakończenia sesji.

Możesz również zdecydować się na szklane drzwi, które są kluczowym elementem doświadczenia. Pozwoli to na dostanie się światła do środka, bez negatywnego wpływu na zatrzymywanie ciepła.

Kupując saunę beczkową, otrzymasz wszystko, co potrzebne do ukończenia projektu. Możesz dodać wykończenia do ścian i paneli, aby dopasować je do swojego schematu kolorystycznego lub z nim kontrastować.

Montaż sauny zajmie kilka godzin. Jeśli jednak chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojej sauny, możesz skorzystać z usług profesjonalnego instalatora.

Sauna Beczka firmy ALEKO jest idealna dla osób, które chcą mieć saunę na całe życie. Model ten posiada proste w obsłudze sterowanie pokrętłem. Dodatkowo posiada w pełni szklane drzwi z samozamykającymi się zawiasami.

Dostosowania

Jeśli szukasz sposobu na relaks w domu, sauna beczkowa może być dla Ciebie. Jest łatwa w montażu i może być ustawiona tego samego dnia.

Niezależnie od tego, czy chcesz się zrelaksować wewnątrz czy na zewnątrz, istnieje wiele sposobów na dostosowanie sauny beczkowej. Można dodać takie elementy jak wysięgnik, dach lub okna, by wymienić tylko kilka.

Sauny beczkowe Thermory to doskonały wybór dla każdego, kto chce odmłodzić swoje obolałe mięśnie. Urządzenia te przyspieszają naturalny proces leczenia organizmu, poprawiają ruchomość stawów i eliminują nagromadzone toksyny.

Dla tych, którzy planują korzystać z sauny beczkowej na zewnątrz, zatoczka jest mądrym wyborem. Umożliwia ona odprowadzanie wody deszczowej i sprawia, że sauna wygląda na bardziej wykończoną.

Innym mądrym pomysłem jest zainstalowanie okna, aby wpuścić więcej światła. Akrylowe okno bąbelkowe może również zapewnić piękny widok na otoczenie.

Inne cechy, na które warto zwrócić uwagę, to ergonomiczne oparcia i ławki z krawędziami. Są one szczególnie przydatne, jeśli masz dużą rodzinę.

Aby upewnić się, że w pełni wykorzystujesz możliwości swojej sauny beczkowej, sprawdź wszystkie jej funkcje. Możesz nawet zmodernizować swój piec, aby zapewnić sobie dodatkowy stopień wyrafinowania.

Sauna w kształcie beczki jest popularnym projektem w kulturze skandynawskiej. W rzeczywistości w Ameryce Północnej używanych jest około 2,5 miliona saun cedrowych.

Choć nie jest to najtańsze drewno do kupienia, cedr jest najbardziej trwały i energooszczędny. Nie jest więc zaskoczeniem, że ten rodzaj drewna jest również najbardziej popularny.

Istnieje również wiele innych opcji do rozważenia, takich jak zmieniające kolor światła LED Mood Light. W przeciwieństwie do standardowych świateł, te jednostki mają zdalne sterowanie i oferują 20 różnych kolorów.

Opcje grzałek

Jeśli chodzi o wybór najlepszego grzałki do sauny beczkowej, jest kilka rzeczy do rozważenia. Właściwy piec może zrobić dużą różnicę w efektywności Twojej sauny.

Główną rzeczą, o której należy pamiętać, jest rozmiar Twojej sauny. Jeśli chcesz mieć najbardziej efektywny piec do sauny beczkowej, upewnij się, że kupisz odpowiednio duży model. Jeśli jednak jesteś nowicjuszem, możesz uciec z mniej wytrzymałym.

Gdy wybierasz swój piec do sauny, najlepszym wyborem będzie prawdopodobnie jednostka elektryczna. Będziesz miał większą kontrolę nad temperaturą i mniej oparów.

Inną opcją jest piec opalany drewnem. Są one tańsze i oferują bardziej autentyczne doświadczenie. Ale mogą być kłopotliwe w użyciu.

Możesz również rozważyć zainstalowanie pokrywy nad swoją sauną beczkową. Zapobiegnie to dostawaniu się zimnego powietrza do środka i wydostawaniu się gorącego. Alternatywnie można przykryć ją dachem z blachy falistej.

Na koniec, jeśli zdecydujesz się na piec opalany drewnem, będziesz musiał zbudować komin. Należy również pamiętać, że osiągnięcie pożądanej temperatury zajmuje więcej czasu.

Na szczęście większość grzejników pochodzi z wytycznymi dotyczącymi mocy i rozmiaru. Niektóre mają nawet wbudowane termostaty i timery wyłączające.

W rzeczywistości, istnieje tak wiele do wyboru, że trzeba będzie zrobić trochę badań, aby określić, który z nich jest najlepszy.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz jednostkę gazową, elektryczną czy zasilaną drewnem, najlepszy piec do sauny będzie tym, który jest odpowiedni dla Ciebie. Upewnij się więc, że uzyskasz odpowiedni rozmiar i właściwy materiał.

Sauna beczkowa może być zainstalowana wewnątrz lub na zewnątrz. Nie jest konieczne posiadanie instalacji wodno-kanalizacyjnej.

Używane drewno

Drewno użyte do budowy sauny beczkowej musi być trwałe i pozbawione sęków. Ponadto musi być odporne na wilgoć i temperatury.

Western Red Cedar jest preferowanym drewnem do budowy sauny beczkowej. Ten rodzaj drewna jest trwały i odporny na działanie grzybów i pleśni. Jest również łatwy do utrzymania w chłodzie.

Innym popularnym wyborem jest Tsuga canadensis, znany również jako Canadian hemlock. Ma gładką fakturę, jest pozbawione sęków i trwałe. W przeciwieństwie do innych gatunków drewna nie wypacza się. Po podgrzaniu wydziela relaksujący aromat.

Sosna to kolejny niedrogi wybór. Jednak nie jest ona odporna na warunki atmosferyczne i wilgoć. Nie jest też tak trwała jak inne gatunki drewna do sauny. Jeśli musisz użyć gatunku sosny do swojej sauny beczkowej, rozważ użycie lokalnego typu.

Świerk to popularne drewno do sauny. Ma jasny kolor i jest uniwersalny. Z tego powodu jest często używane w zastosowaniach wewnętrznych. Nie jest to jednak najlepszy wybór dla modelu zewnętrznego. Ponadto, nie jest zbyt odporne na owady.

Alternatywnie, można użyć hemlock lub aspen. Oba te gatunki można pozyskać z tartaku lub lokalnie. Dla tych, którzy chcą zaoszczędzić pieniądze, można również szukać specjalnego tarcicy.

W końcu drewno, które wybierzesz, musi być trwałe i wygodne w wysokich temperaturach. Ponadto powinno być odporne na wilgoć i pleśń. Niektórzy ludzie są uczuleni na cedr i będą odczuwać objawy takie jak swędzenie lub objawy grypopodobne.

Jeśli zdecydujesz się na jednostkę z drewna sosnowego, możesz mieć do czynienia z wahaniami ciepła. Może to skrócić żywotność Twojej sauny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *