Jak wybrać fugę do łazienki

przez | 13 stycznia, 2023

Ważne jest, aby wybrać odpowiednią fugę do łazienki. To dlatego, że fuga będzie miała znaczący wpływ na ogólny wygląd pomieszczenia. Będziesz chciał wybrać taki rodzaj fugi, który wytrzyma wodę i będzie się komponował z resztą wystroju. Oprócz tego będziesz chciał wybrać kolor, który pomoże uczynić twój pokój bardziej komfortowym, aby być w.

Szary

Szara fuga to piękny wybór do łazienki. Działa dobrze z różnymi kolorami płytek i jest znacznie mniej prawdopodobne, aby plamy niż biały fug. Czysta i jasna fuga przyciągnie gości do przestronnego domu.

Dopasowanie właściwego koloru do właściwej płytki to trudne zadanie. Najlepszym sposobem na to jest spacer po lokalnym Lowe’s i zobaczenie, co sklep ma do zaoferowania. Będziesz mógł porównać różne kolory, aby podjąć świadomą decyzję.

Sztuką jest wybrać kolor fugi, który pasuje do najdrobniejszych szczegółów Twojej płytki. Na przykład, możesz użyć szarej fugi, aby uzupełnić wannę z naturalnego drewna lub szary marmur Carrara backsplash.

Jeśli nie jesteś pewien, którą fugę wybrać, spróbuj jasnoszarej. Jaśniejsze kolory łatwiej odbijają promienie słoneczne i łatwiej blakną. Jednak możesz również znaleźć wiele ciemnych i średnioszarych opcji fug, które dopasujesz do swojego projektu.

Wybór odpowiedniej szarej fugi może być równie przyjemny jak wybór samych płytek. Oprócz podkreślenia najmniejszych detali płytek, ten kolor pomoże stworzyć spójny wygląd całej łazienki.

Podczas gdy szare i białe płytki typu subway są klasycznymi faworytami, mogą one współpracować z szeroką gamą schematów projektowych. Niezależnie od tego, czy chcesz przeprowadzić gruntowną przebudowę, czy też dokonać prostej aktualizacji, szare płytki to świetny wybór.

Zastanowienie się nad wyglądem łazienki jest ważne, zwłaszcza jeśli chcesz ją unowocześnić. Jeśli nie jesteś pewien, jaki kolor wybrać, spróbuj jasnoszarego lub białego. Są to zarówno neutralne kolory, które będą wyglądać dobrze na dłuższą metę.

White

Decydując się na kolor do wykorzystania z płytką łazienkową, ważne jest, aby wybrać odpowiedni odcień. Możesz być kuszony, aby przejść do koloru, który uzupełnia wybór płytek, ale to nie zawsze jest najlepszy pomysł. Może też sprawić, że pomieszczenie wyda się mniejsze.

Jednym z najlepszych sposobów na podkreślenie wyglądu Twojej płytki jest dobranie do niej odpowiedniego koloru fugi. Wybór koloru, który podkreśli Twoją płytkę sprawi, że będzie się ona bardziej wyróżniać i sprawi, że cały pokój wyda się większy.

Jeśli chcesz zrobić odważne oświadczenie w swojej łazience, spróbuj użyć jasnej, kolorowej płytki z białą fugą. To może dodać ciepłą, ziemistą jakość do twojego pokoju.

Inną popularną opcją jest czarna fuga. Ciemne, szare i czarne fugi mogą dodać głębi i kontrastu do twoich płytek. Lepiej też ukrywają plamy i wymagają mniej konserwacji niż jaśniejsze kolory fug.

Podczas gdy utrzymanie ciemnych fug może być trudne, ogólny efekt jest oszałamiający. W rzeczywistości, dzięki tej kombinacji można nawet uzyskać wygląd retro.

Najlepszym sposobem na utrzymanie białej fugi jest utrzymywanie jej w czystości. Utrzymywanie fugi w czystości pomoże jej dłużej zachować nowy wygląd. Staraj się używać wysokiej jakości uszczelniacza do fug, aby chronić je przed plamami. Używanie szczoteczki do zębów i wody pomoże również usunąć z fug powierzchniowe zabrudzenia.

Używanie jasnej, neutralnej fugi jest bezpiecznym rozwiązaniem dla większości łazienek. Te kolory są pochlebne i uniwersalnie atrakcyjne. Plus, będą wyglądać ładnie lat w dół drogi.

Jednakże, jest to dobry pomysł, aby przetestować plamę na niepozornym obszarze przed zastosowaniem jej do łazienki. Ty możesz robić to szorować teren z toothbrush i niektóre pieczenie soda miesza z wodą. Gdy już usuniesz powierzchniowy muł, spłucz go.

Neutralne kolory

Neutralne kolory dla fugi łazienkowej to ponadczasowy wybór. Zapewniają one kojący, czysty wygląd i tworzą ciepłe, przyjazne środowisko. Możesz łatwo dodać neutralny kolor do swojego układu płytek bez przeciążania pokoju. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz włączyć płytki mozaikowe lub wzorzyste płytki.

Wybierając płytki, musisz również rozważyć fugę. Różne rodzaje płytek mają różne wykończenia, co wpłynie na kolor fugi. Należy również pamiętać, że jasne fugi są łatwiejsze do czyszczenia niż ciemniejsze.

Biały to świetny neutralny kolor dla fug łazienkowych. Kolor ten jest miękki, neutralne tło, i dodaje głębi do szkła i płytek ceramicznych. Sprawia również, że małe łazienki wyglądają na większe.

Podczas gdy szary jest najmodniejszym wyborem dla fug, zawsze możesz wybrać inne neutralne kolory, aby uzupełnić swoją przestrzeń. Popularna jest również czerń, z którą możesz osiągnąć zarówno współczesny, jak i retro wygląd.

Inną neutralną opcją jest brąz. Jasna opalenizna może być użyta do wydobycia kamiennej płytki lub do podkreślenia wzorzystej płytki. Aby uzyskać ciekawy i stylowy wygląd, możesz połączyć zieloną mozaikę z różową fugą.

Kolorowe fugi mogą stworzyć odważne zestawienie w Twojej łazience. Wybór koloru fugi zależy od Twojego osobistego gustu, projektu pomieszczenia oraz rodzaju płytek. Używanie właściwego odcienia fugi dla twojego układu płytek może zrobić dużą różnicę w ogólnym projekcie twojej łazienki.

Jeśli nie jesteś pewien, który kolor jest najlepszy dla Twojej przestrzeni, rozważ próbkę płytki. Trzymając ją przed białą kartką papieru możesz określić podtekst płytki.

Kontrastowe kolory

Kontrastowe kolory w fugach do łazienki mogą być dobrym wyborem. To dlatego, że dodaje poczucie głębi i wymiaru, a także może zwrócić uwagę na poszczególne płytki. Ważne jest, aby wybrać kolor, który pasuje do płytek i będzie dobrze współpracować z ogólnym projektem.

Kiedy planujesz użyć kontrastujących kolorów w fugach do łazienki, rozważ rozmiar płytki, którą zamierzasz zainstalować. Wybór płytki o większym rozmiarze sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się większe.

Możesz również zwiększyć ogólny efekt, rozstawiając płytki szerzej niż zwykle. Dzięki temu łatwiej dostrzec niedoskonałości płytki. Przy większych odstępach fuga będzie lepiej widoczna.

Jeśli nie jesteś pewien, czy użyć kontrastujących kolorów w fugach do kąpieli, poszukaj płytki, która ma ciepły lub zimny podtekst. Ciepłe podteksty dadzą pomieszczeniu poczucie przytulności, podczas gdy zimne podteksty zapewnią poczucie otwartości.

Inny wielki sposób używać kontrastujących colours w grout dla wanny lub prysznic jest parujący je z solidnym colour colour płytką. Szary jest dobrym wyborem do tego celu, ponieważ może stworzyć jednolity wygląd. Szaro-kolorowa płytka wygląda najlepiej z szarą lub białą fugą.

Jeśli chcesz się wypowiedzieć, spróbuj niebieskiego w tonacji. Kolor ten szczególnie dobrze sprawdza się w połączeniu ze złotymi okuciami.

Możesz również użyć płytki w kształcie klucza z kontrastującą fugą. Dzięki temu zachowasz atrakcyjność wizualną płytki w kształcie klucza, nie tracąc przy tym wpływu dekoracyjnego wzoru.

Grubość fugi

Szerokość linii fugi może urozmaicić wygląd płytek. Wielkość linii fug zależy od wielu czynników, w tym od wielkości płytek i rodzaju płytek.

Jeśli płytki są małe, warto rozważyć zastosowanie mniejszej linii fug. W zależności od wybranych przez Ciebie płytek, Twoje linie fug mogą być tak cienkie jak 1/16 cala. Jeśli jednak Twoje płytki są duże, możesz użyć grubszej linii fug.

Jeśli instalujesz płytki wielkoformatowe, powinieneś sprawdzić zalecenia producenta. Niektóre rodzaje płytek, zwłaszcza tłoczone i rektyfikowane, mogą wymagać grubszych linii fug niż inne. Może to prowadzić do bardziej jednolitego wyglądu, ale może też powodować późniejsze problemy.

Płytki są powszechnie stosowane w kuchniach i łazienkach. W takich przypadkach ważne jest, aby wybrać fugę, która poradzi sobie z różnicami w płaszczyźnie powierzchni. Zastosowanie niewłaściwej fugi spowoduje niespójności i ewentualne odpryski.

Przed wyborem linii fugowej warto wykonać makietę płyty o wymiarach 3’x3′ z naniesioną na nią fugą. Pomoże to w wizualizacji ostatecznego wyglądu i projektu.

Kiedy już wybierzesz fugę, będziesz chciał wybrać odpowiedni klej. Klej powinien być wybrany na podstawie powierzchni i płytek, które planujesz zainstalować. Należy również wybrać uszczelniacz do fug, który stworzy nieprzenikalną barierę. Sealers, które nie są przenikalne nie będzie działać i spowoduje problemy w dół drogi.

Małe płytki, takie jak te używane w łazienkach, często mają małe linie fug. Powszechną praktyką jest stosowanie szczeliny 2 mm lub 3 mm pomiędzy płytkami ściennymi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *