Jak urządzić klatkę schodową w domu

Istnieją różne sposoby na zaaranżowanie schodów w domu. Możesz zdecydować się na dodanie poręczy, pół ściany lub motywu fotograficznego. Można też wykorzystać zasady Vastu.

Dodanie półścianki

Półścianka na klatce schodowej to świetny sposób na uczynienie domu przyjemniejszym. Jest to środek bezpieczeństwa i pozwala na odrobinę dodatkowego światła, aby świecić w dół schodów. Jest kilka kroków do podjęcia, aby to zrobić i w końcu powinieneś mieć funkcjonalny, choć nieco zagracony, obszar. Najlepszą częścią jest to, że można uzyskać ładne wykończenie za bardzo mało pieniędzy.

Najpierw chcesz zmierzyć podłogę i zanotować położenie swoich schodów. To pomoże Ci określić, gdzie trzeba iść i co trzeba zrobić, aby go tam dostać. Następnie będziesz musiał zmierzyć odległość schodów od ściany, gdzie chcesz umieścić pół ściany. Będziesz musiał również zmierzyć odległość od góry schodów do dołu. Po określeniu, gdzie masz zamiar umieścić pół ściany, można przejść do fazy ramki. Do tego będziesz potrzebował dwóch legarów podłogowych 2×10. Aby ułatwić sobie pracę, można wstępnie przyciąć legary, zanim rozpocznie się prace ramowe.

Oprócz wspomnianych legarów, trzeba będzie zamontować ścianę na szczycie schodów. Mając oprawione schody, można następnie dodać zakrzywioną listwę przypodłogową. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest, aby wziąć swój czas. Poświęcenie czasu na zrobienie tego dobrze za pierwszym razem da Ci dużo przyjemniejsze doświadczenie później.

Możesz również rozważyć włączenie stężenia krzyżowego do swojej studni schodowej. Jest to krok opcjonalny, ale nie należy go pomijać.

Dodanie poręczy

Dodanie poręczy do schodów w twoim domu może pomóc zapobiec poważnym urazom. Schody są częstym miejscem upadków i stanowią drugą główną przyczynę przypadkowych urazów. Ponadto, schody mogą stać się niebezpieczne z powodu słabego oświetlenia i wadliwych pionów schodowych. Jednak dzięki odpowiedniej poręczy możesz cieszyć się bezpiecznym i łatwym dostępem do swojego domu.

Dobra poręcz powinna być wykonana z trwałych materiałów, które są odporne na zużycie. Idealne materiały to aluminium, winyl i stal nierdzewna. Materiały te są również niskie koszty utrzymania i odporne na rdzę.

Aby dodać poręcz, należy najpierw zmierzyć swoje schody. To pozwoli Ci poznać wysokość i szerokość Twojej poręczy. Będziesz musiał skorzystać z wyszukiwarki kołków, aby zlokalizować kołki nad schodami.

Następnie trzeba będzie oczyścić swoje powierzchnie. Jeśli potrzebujesz, możesz zaznaczyć miejsca stadniny taśmą maskującą.

Gdy masz już plan, możesz rozpocząć cięcie nowej poręczy. Krawędź poręczy najbliżej ściany nie powinna wystawać więcej niż 4 1/2 cala od ściany.

Jeśli Twoje schody są krótkie, możesz zamontować uchwyt poręczy pod krótką poziomą sekcją poręczy schodów. Następnie można przymocować poręcz do wspornika za pomocą śruby.

Należy pamiętać o dopasowaniu poręczy do szczegółów balustrady. Konieczne może być użycie piły ukośnicy. Upewnij się również, że poręcz jest przycięta pod kątem 45 stopni.

Uchwyty montażowe są dostępne w wielu różnych stylach. Służą one do przymocowania poręczy do ściany. Każdy wspornik ma trzy otwory i śruby, które trzeba będzie włożyć.

Poręcze są zaprojektowane tak, aby zapewnić ludziom łatwy sposób poruszania rękami. Muszą być zakotwiczone do solidnej ściany nośnej. Aby zachować zgodność z ADA, upewnij się, że zainstalowano wsporniki w kształcie litery “L”.

Ważne jest, aby upewnić się, że nowa poręcz spełnia wymagania lokalnych przepisów budowlanych. Niektóre przepisy wymagają, by poręcz miała co najmniej 32 cale wysokości i co najmniej 2 cale średnicy.

Podczas montażu poręczy potrzebne będą dwie osoby. Druga osoba będzie odpowiedzialna za zamontowanie poręczy na wspornikach.

Dodawanie motywu fotograficznego

Umieszczenie klatki schodowej z motywem fotograficznym na skrzyni z zabawkami w domu lub biurze nie jest najbardziej efektownym przedsięwzięciem w domu, ale jest najbardziej satysfakcjonujące, gdy jesteś w drodze za drzwi. Powiedziawszy to, jeśli szukasz spruce up miejsce na dime, masz szczęście. Podczas gdy ty jesteś na to, możesz chcieć dać nowy babe spojrzenie. Więc, który z nich jest lepszy, ten drugi? Miejmy nadzieję, że wkrótce będziesz na właściwej drodze. Będziesz zaskoczony, aby dowiedzieć się, że to ładny grosz! Na szczęście możesz to zrobić w dobrym stylu, dzięki wytrawnemu projektantowi wnętrz i jemu podobnym, a magia jest w torbie.

Zasady Vastu

Jeśli planujesz budowę domu, musisz pamiętać o zasadach Vastu przy aranżacji schodów. Ważne jest, aby uzyskać właściwy kierunek i umieszczenie, aby zapewnić pozytywne energie w domu. Sposób, w jaki poruszają się Twoje schody, może mieć trwały wpływ na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Większość ludzi zaczyna i kończy swoje wspinaczki po schodach prawą stopą. Dobre schody są zorientowane zgodnie z ruchem wskazówek zegara, więc można się po nich wspinać i schodzić, nie robiąc złego obrotu.

Jednak zanim zaczniesz budować, będziesz musiał poznać zasady vastu dotyczące aranżacji schodów w swoim domu. Jeśli nie znasz wytycznych, możesz skończyć z konstrukcją, która może być niebezpieczna dla mieszkańców. Musisz postępować zgodnie z krokami, aby zapewnić prawidłowe poruszanie się po schodach i zapewnić zdrowie Tobie i Twojej rodzinie.

Istnieją trzy główne zasady vastu, które odnoszą się do klatki schodowej. Po pierwsze, schody powinny mieć nieparzystą liczbę stopni. Po drugie, powinny być skierowane na południe lub zachód. Wreszcie, powinna mieć na początku drzwi.

Jednym z najlepszych miejsc na umieszczenie schodów w domu jest wejście. W ten sposób pozytywna energia będzie mogła wpłynąć do domu i uczynić go miejscem spokoju i dobrobytu.

Oprócz zapewnienia, że Twoje schody są rozmieszczone zgodnie z zasadami vastu, będziesz musiał zaplanować układ swojego domu. Zaleca się, aby miał on kształt prostokąta z co najmniej jednym kwadratowym pokojem. Ponadto, powinieneś mieć jadalnię w pobliżu kuchni.

Kiedy zastanawiasz się nad układem swoich schodów, musisz upewnić się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby stworzyć pod nimi pomieszczenie do przechowywania. To miejsce do przechowywania powinno być również czyste i wolne od bałaganu.

Kiedy decydujesz o tym, gdzie umieścić swoje schody, ważne jest również, aby pamiętać o umieszczeniu ich w bezpiecznym, wygodnym miejscu. Źle zaprojektowane schody mogą utrudniać przepływ pozytywnej energii w całym domu i mogą być przyczyną problemów takich jak złe samopoczucie czy ciąża.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące rozmieszczenia schodów w Twoim domu, skonsultuj się z konsultantem vastu. W ten sposób upewnisz się, że twój nowy dom wniesie do twojego życia pozytywność i dobrobyt.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *